Vinotéka Sommelier Martin

14.12.2019 | Katarína Máliková – Postalgia Tour

Druhý album Kataríny Málikovej, držiteľky troch Rádiohláv za debutovú nahrávku Pustvopol, má názov Postalgia a autorku posunul do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom. V repertoári nového albumu Katarína zachováva krehkosť klavírnych aranžmánov a spevu, ktorý stále miestami odkazuje na „temný horehronský“ vokál. Nevesta hôľ tam síce niekde je, no oveľa viac budeme počuť nové nástroje, syntetizátory, či napríklad inšpirácie škandinávskym synth-popom.

Postalgia je jemná, zahmlená no veľmi silná spomienka na niečo, čo sa nestalo. Objavuje temné zákutia ženskej duše, efemérnosť romantických vzťahov, minulosť a nuansy detských spomienok, ktoré nás celý život sprevádzajú a ovplyvňujú. Niektoré skladby sa dotýkajú témy krehkej ľudskej psychiky. Album sa nahrával v PULP Studio v Bratislave a Katarína ho produkovala za asistencie Andreja Hrušku, producentom z Littlebeat Entertainment s.r. o. (Celeste Buckingham, ZdenkaPredná, Zuzana Mikulcová, Lucie Bíla, Katka Knechtová, Majk Spirit a i…), ktorý sa ujal aj mixu.
K starým spoluhráčom z éry Pustvopolu, bubeníkovi Tomášovi Hríbikovi (Jana Kirschner, Says, Deaths, Prezident Lourajder)a klaviristke Klaudii Kosmeľovej (Opera SND) sa pridal talentovaný mladý basgitarista a kontrabasista Michal Šelep, ktorý hudobne spolupracuje s Martinom Valihorom, Petrom Lipom, Andrejom Šebanom či Zuzanou Mikulcovou aj Danom Bártom.

Podujatie je organizované za podpory
Žilinského samosprávneho kraja
 

Katarína Máliková – spev, syntetizátory, vokálne procesory, PC
Klaudia Kosmeľová – klávesové nástroje, syntetizátory, vokály
Michal Šelep – basgitara, kontrabas, syntetizátory
Tomáš Hríbik – bicie nástroje, perkusie, elektronický pad,drum machines, sampler

Vstupné: 12€

Počet miest je obmedzený, preto je potrebné si rezervovať miesto na podujatie vopred.

Posledná Ferrata v tomto roku už v nedeľu 8.12 o 18:00, tradične Vás večerom prevedú Fero a Feďo Výrostkovci, môžete sa opäť tešiť na zábavné príbehy, hudobné vystúpenie, stand-up a samozrejme na vždy zaujímavého hosťa.

Hosťom poslednej tohtoročnej Ferraty bude Stano Palúch

Študoval hru na husliach na Konzervatóriu v Žiline a na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V detstve sa venoval folklóru pod vedením svojho otca. Počas štúdií na konzervatóriu sa začal zaoberať jazzovou hudbou a aktívne ju začal hrávať na vysokej škole. Na slovenskej hudobnej scéne sa vyníma ako univerzálny hráč bravúrne sa orientujúci vo swingu, fusion, world music aj v ľudovej hudbe. Vystupuje so svojim Pacora triom a pre svoje mimoriadne umenie a univerzálnosť je vyhľadávaným partnerom mnohých slovenských umelcov. Predstavil sa na popredných domácich festivaloch klasickej hudby, folklóru, jazzu a iných hudobných žánrov. S rôznymi formáciami koncertoval vo väčšine štátov Európy a v USA, nahrával pre Český a Slovenský rozhlas, televízu a ORF. Ako štúdiový hráč nahral okolo 40 albumov. Venuje sa aj autorskej, aranžérskej a produkčnej činnosti, je autorom hudby k niekoľkým predstaveniam Slovenského ľudového umeleckého kolektívu, ako aj hudby k dvom krátkym filmom Ábelov čierny pes a Chyťte ho. V roku 2009 mu bola udelená cena Tatrabanky Mladý tvorca v kategórii Hudba.

Vstupné: 8€

Počet miest je obmedzený rezervujte si miesto vopred.

Podujatie je organizované vďaka podpore VMČ Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany a mesta Martin

Hudobný projekt Dano Heriban Trio existuje už od roku 2006. Repertoár koncertných vystúpení pozostáva nielen z piesní z Danových sólových albumov Leporelo (2007) a Na jeden dych (2012), ale aj zo známych hitov a evergreenov, ako napríklad: Božská komédia, Tlaková níž (Richard Müller), Ja som optimista (F. K. Veselý), V našej obci (Lasica & Satinský & Filip), Edo (Robo Grigorov), Fajčenie škodí zdraviu, Cirkus život (Ventil RG/Vidiek), Hej, pán doktor (Jožo Barina), V dolinách, Čardáš dvoch sŕdc (Karol Duchoň).

Príďte k nám v nedeľu 27.10 o 18:00 stráviť príjemný večer pod taktovkou Fera a Feďa Výrostkovcov, môžete tešiť na zábavné príbehy, hudobné vystúpenie, stand-up a samozrejme na vždy zaujímavého hosťa.

Hosťom nedeľnej Ferraty (27.10.) bude Karin Sarkisjan

Rodáčka z arménskeho Jerevanu predstavuje unikát na slovenskej hudobnej scéne svojou brilantnou kombináciou klavírnej hry a jedinečného vokálneho prejavu. Okrem toho sa Karin s obľubou venuje aranžovaniu ľudových piesní pre rôzne nástrojové obsadenia, ako aj zborových skladieb (o.i. Ave Maria, ktorú v premiére uviedol Slovenský filharmonický zbor). Karin je vyhľadávanou umelkyňou pre iné hudobné zoskupenia a tak hosťuje na koncertoch skupín Balkanansambel, Bashavel, Preßburger a Klezmer Band. Venuje sa taktiež aj scénickej hudbe (spolupráca so Slovenským národným divadlom, s Martinským komorným divadlom a iné). Karin sa predstavila ako jedna z hviezd veľkých klezmerových festivalov Ľvove a Petrohrade, kde jej interpretáciu jidiš piesní vysoko ocenili aj také legendy ako Lorin Sklamberg a Michael Alpert. Karine tak právom prináleží miesto medzi top interpretmi slovenskej world music. Vstupné: 8€Počet miest je obmedzený rezervujte si miesto vopred.

Vstupné: 8€

Počet miest je obmedzený, preto si rezervujte svoje miesto vždy vopred.

Pozývame Vás na koncert Barbory Švidraňovej & Basie Frank Band
po letnej prestávke sme tu zas s tradičnými akciami u Sommeliera,
preto dlho neváhajte a rezervujte si svoje miesto čo najskôr.

BASIE FRANK BAND
je kapela speváčky a herečky Barbory Švidraňovej,
ktorá sa snaží vytvárať novú vlnu slovenskej populárnej hudby spájaním hudobných
žánrov ako jazz, funk, soul, rock, fusion, groove.

Šimon Švidraň ako hlavný hudobný aranžér a Barbora ako textárka spolu
s vynikajúcimi žilinskými a martinskými muzikantmi vytvárajú
originálne autorské skladby so širokým žánrovým rozsahom.

Podujetie pre vás zorganizovalo:

Už v tento piatok sa môžete tešiť na čerstvý burčiak. Opäť sa začala u nás sezóna burčiaku, preto pre Vás nasledujúce týždne vždy v piatok zabezpečíme čerstvý burčiak. Zásoby sú obmedzené, preto najlepšie urobíte ak si u nás jednu-dve fľaštičky vopred rezervujete. Na telefónnom čísle 0903 999 329,  prípadne nám napíšte správu na FB.

Vinotéka Sommelier