Sommelier klub Martin
Sommelier klub Martin

1. decembra 2020 | 19:00: Katarína Máliková | 12 €

Druhý album Kataríny Málikovej, držiteľky troch Rádiohláv za debutovú nahrávku Pustvopol, má názov Postalgia a autorku posunul do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom. V repertoári nového albumu Katarína zachováva krehkosť klavírnych aranžmánov a spevu, ktorý stále miestami odkazuje na „temný horehronský“ vokál. Nevesta hôľ tam síce niekde je, no oveľa viac budeme počuť nové nástroje, syntetizátory, či napríklad inšpirácie škandinávskym synth-popom.

Postalgia je jemná, zahmlená no veľmi silná spomienka na niečo, čo sa nestalo. Objavuje temné zákutia ženskej duše, efemérnosť romantických vzťahov, minulosť a nuansy detských spomienok, ktoré nás celý život sprevádzajú a ovplyvňujú. Niektoré skladby sa dotýkajú témy krehkej ľudskej psychiky. Album sa nahrával v PULP Studio v Bratislave a Katarína ho produkovala za asistencie Andreja Hrušku, producentom z Littlebeat Entertainment s.r. o. (Celeste Buckingham, ZdenkaPredná, Zuzana Mikulcová, Lucie Bíla, Katka Knechtová, Majk Spirit a i…), ktorý sa ujal aj mixu.
K starým spoluhráčom z éry Pustvopolu, bubeníkovi Tomášovi Hríbikovi (Jana Kirschner, Says, Deaths, Prezident Lourajder)a klaviristke Klaudii Kosmeľovej (Opera SND) sa pridal talentovaný mladý basgitarista a kontrabasista Michal Šelep, ktorý hudobne spolupracuje s Martinom Valihorom, Petrom Lipom, Andrejom Šebanom či Zuzanou Mikulcovou aj Danom Bártom.

Podujatie je organizované za podpory
Žilinského samosprávneho kraja

Katarína Máliková – spev, syntetizátory, vokálne procesory, PC
Klaudia Kosmeľová – klávesové nástroje, syntetizátory, vokály
Michal Šelep – basgitara, kontrabas, syntetizátory
Tomáš Hríbik – bicie nástroje, perkusie, elektronický pad,drum machines