Sommelier klub Martin
Sommelier klub Martin

9. marca 2019 | 19:00: Koncert: Funny Fellows | 9 €

Už v túto sobotu! 9.3.2019 o 19:00
Kapela 20. – 40. rokov
v originálnom prevedení s dobovými nástrojmi. Humorné prevedenie s kabaretnými prvkami.
Kreatívna hudobná skupina, ktorá svoje aranžmány tvorí v duchu Ellingtonovej “metódy”,
je často označovaná za najveselšií band v Československu.
Vydali už množstvo albumov s jediným cieľom, rozveseliť poslucháčov a každého zabaviť.

Repertoár Funny Fellows je široký — obsahuje takmer všetky európske národné vplyvy a etnické prvky
charakteristické pre old time. Nepovšimnuté nezostali ani piesne slovenskej hudobnej scény, ktoré vplyvom old time vznikli na začiatku štyridsiatych rokov.

OLD TIME MUSIC

nie je jednoliaty hudobný štýl v zmysle historického členenia európskej hudby. Možno preto, že ho tvoria takmer všetky národné hudobné prvky. Vysťahovalecké vlny do Ameriky trvali niekoľko desaťročí. Prichádzali sem rôzne vyspelé národy a ich kultúrny svet sa líšil už v samotnej domovine — Európe. Korením bola africká a ázijská kultúra, no nesmieme zabúdať ani na domácich Indiánov. V tomto „mišmaši“, ktorý od osídľovania Amerika zažíva, vznikajú rôzne kultúrne smery, majúce spoločnú vlastnosť — vlastne jav — existenciu národných prvkov spoločne v spontánnych – ľudových kompozíciách.

Hudobníci spolu vytvárajú rôzne zoskupenia pri zábavných príležitostiach a bežným javom je, že s francúzskym akordeonistom hrá írsky huslista alebo černoch na banjo, či gitaru. Podľa rozhodujúceho vplyvu v jednotlivých oblastiach kontinentu vzniká množstvo navzájom príbuzných hudobných prúdov. Názov old time je vlastne „len“ názov pre celé dlhé obdobie, až po vykryštalizovanie dvoch hlavných smerov hudobnej kultúry v Amerike — country a hot dance respektíve jazzu. Old time to je ranné blues, hillbili, minstrelská hudba kočovných kabaretov, gospel, spirituál, ragtime.