Vinotéka Sommelier Martin

15.06.2021 | Hľadáme posily do nášho teamu!

Hľadáme posily do nášho teamu!
Rôzne pozície na našej prevádzke pre viac info:
sml@sml.sk

Ako sa vyhnúť stresu a dobre sa pripraviť? Pripravujete svoj najdôležitejší deň života? Svoju svadbu? Aby ste si mohli užiť všetky okamihy Vášho dňa, pripravili sme pre Vás pár tipov, ako sa vyhnúť stresu , ako sa hovorí, „radšej mať rezervu, ako by malo chýbať“.

Potrebujete mať pripravený zoznam hostí.  Jednoducho si napíšte ku každému  hosťovi či pije tvrdý alkohol, víno, pivo, alebo abstinuje. Samozrejme je len na Vás či na svojej hostine nebudete podávať pivo, či tvrdý alkohol. Ak máte viac hostí čo pijú víno tak treba počítať 1,5 až 2 fľašky vína na osobu. Máme na mysli fľašky 0,75 litra a nie litrové, ktoré sa nehodia na slávnostnú hostinu. Ak máte viac hostí čo pijú tvrdý alkohol tak Vám bude stačiť 1 až 1,5 fľašky vína na hlavu. V tomto prepočte máte zahrnuté aj vodičov, mamičky s deťmi, ale aj hostí ktorí ako sa hovorí zvládnu viac, alebo to preženú. Taktiež netreba zabúdať na výslužku. Čím ďalej tým častejšie sa stretávame s tým, že výslužky dnes už sa dávajú vo forme vína vína s vlastnou etiketou.

Väčšina vinoték sa zameriava na vinárstva, ktoré nie sú v supermarketoch. Nie je nič príjemné keď niekto zahlási na pol stola, však toto som kúpil v akcií za 1,99€. A hlavne nebudete mať problém sa dohodnúť na troch základných službách, ktoré Vám určite každá vinotéka rada splní. Samozrejme pri výbere vína vo vinotéke máte výhodu, že Vám skúsený personál poradí pri výbere.

1. Dohodnite sa na rezerve – dohodnite si rezervu aspoň 10% fľašiek, ktoré môžete po oslave vrátiť bez platenia.

2. Doprava – s prípravami svadby máte dosť svojich starostí, prenechajte časť povinností na vinotéku. Nechajte nech Vám víno dovezú a odvezú na miesto.

3. Výslužka – vinotéky majú priamy kontakt s vinárstvami a nemajú problém Vám zabezpečiť fľaškové víno bez etikety, na ktoré Vám dajú vytlačiť vaše vlastné etikety podľa vlastného želania.

Pre rozdelenie koľko bieleho a koľko červeného vína, počítajte vždy s pravidlom 80% bieleho a 20% červeného vína. Pretože väčšina ľudí čo pije červené nemá problém prejsť na biele, ale tí, čo skôr holdujú bielemu vínu málokedy si pochutnajú na červenom víne. Sem tam sa stretávame, že si ľudia žiadajú aj ružové víno. Je to výborná voľba keď máte oslavu v teplých letných dňoch a je dostatočne vychladené. Môže sa Vám to vyplatiť, pretože ružové víno je neutrálna zóna pre ľudí holdujúcich bielemu aj červenému vínu a vo väčšine prípadov sa ružové víno vypije ako prvé. V takom prípade treba zmeniť pomer 50% bieleho, 40% ružového a 10% červeného.

Vo všeobecnosti tieto pravidlá platia na každú svadbu. Ale samozrejme sa nájdu vždy výnimky, na ktoré treba prihliadať. Preto dúfame, že Vám budú tieto informácie nápomocné. Aby ste si plánovanie celej svadby, ešte viac uľahčili a určite nestratili prehľad, čo už máte vybavené a čo Vás ešte čaká v tom Vám pomôže najlepší svadobný plánovač.

Zdroj: Skúsenosti

Veľa ľudí má predsudky a myslí si, že sudové víno je zlé, lacné, nepitné a podobne. Sudové sa nerovná automaticky nekvalitné víno. Je to víno ako každé iné, prejde procesom výroby a vzniká kvasením hroznového muštu. Víno je v konečnom dôsledku lacnejšie a dostupnejšie z dôvodu nižších nákladov na balenie, korok, fľašu či etiketu. My ponúkame kvalitné slovenské vínka, takže sa nemusíte báť, že vás ráno bude bolieť hlava (samozrejme závisí od vypitého množstva). Vína podliehajú neustálej kontrole kvality, ktorej výsledkom sú protokoly o cukre, kyselinkách, alkohole a pod. Medzi nesporné výhody sudových vín patrí nižšia cena a teda dostupnosť pre ľudí na bežný denný konzum doma. Ako hovoria niektorí vinári: na také to bežné denné popíjanie… Ďalším plusom je nižší obsah konzervantov a čerstvosť, keďže je určené na rýchlu konzumáciu. Sudové môžete využiť aj na prípravu vareného vínka, drinkov a nápojov alebo pridať do varenia.

U nás si môžete vybrať z ponuky 6 čapovaných vín a prosecca:

  • biele suché Chardonnay s vôňou po jablkách a broskyniach
  • biele polosuché a korenistejšie Svätopeterské
  • ružový polosuchý Cabernet sauvignon s typickou jahodovou dochuťou
  • červené polosladké Svätopeterské 
  • červené suché Cabernet sauvignon, ktoré je výraznejšie a plnšie
  • sladké ríbezľové víno
  • suché talianske prosecco 

BIO / ORGANICKÉ VÍNO
▪ hrozno pestované v súlade s princípmi ekologického poľnohospodárstva
▪ bez použitia umelých, chemických hnojív, pesticídov, fungicídov alebo herbicídov
▪ vyrobené z ekologického hrozna
▪ snaha o udržanie čo najzdravšieho prostredia pri výrobe vína a nízkeho obsahu SO2 pri fľašovaní

VINÁRSTVO Domin & Kušický

 

 

 

 

BIODYNAMICKÉ VÍNO
organické vína sú predstupeň kategórie biodynamic
▪ snažia sa o vytvorenie prostredia vo vinohrade, ktorý bude fungovať na základe vlastnej imunity
▪ za zakladateľa sa považuje rakúsky filozof Rudolf Steiner (1861-1925)
▪ hlavným bodom je kalendár, ktorý berie do úvahy vplyv biorytmu zeme a rozdeľuje dnipodľa vplyvu mesiaca a hviezd na kvety, plody, lístie a korene
▪ je rozdelený do kategórií, z ktorých každá poukazuje na optimálny čas pre prácu v konkrétnej fáze rastu viniča:
1. ovocie – čas zberu
2. korene – prerezávanie
3. kvety – nechajte vinič, aby produkoval ovocie
4. listy – polievajte vinič

Vinárstvo Tajna

 

 

 

 

Nízkohistamínové vína
Histamín je látka, ktorá sa vo víne vyskytuje prirodzene
▪ niektorí ľudia však trpia silnou alergiou, nazývanou histamínová intolerancia
▪ spôsobuje to samotný alkohol, ktorý potláča aktivitu enzýmu diamínooxidázy rozkladať histamín. Navyše vína, hlavne červené a sekty sú zároveň sami o sebe veľmi bohaté na histamín
▪ jeho vyšší obsah je spojený s procesom macerácie a fermentácie, kde okrem iných látok je postranným produktom práve histamín. Mimo samotného vína, v ktorom je obsah histamínu prirodzený a jednoznačne zmerateľný, je pre ľudí s HIT veľmi potrebné brať na zreteľ aj tzv. uvoľňovače histamínu, ktoré spôsobujú jeho zvýšené uvoľňovanie z buniek. Sú rovnako nebezpečné ako zvýšený histamín vo víne. Jedná sa predovšetkým o prídavné konzervačné látky, siričitany a sorbany.

Nové vo svete vína
Francúz vyrába relaxačné “víno” s kanabisom, experti ho oceňujú. 
▪ z právneho hľadiska nemožno hovoriť o víne, nápoj vznikol rovnakým postupom ako “klasické víno” z odrody Petit Verdot pestovanej vo vinárskej oblasti Médoc
▪ Mok obsahuje kanabidiol čiže CBD, látku, ktorá sa vyskytuje v konope, ktoré de Pablo získava zneďalekej biofarmy. Na rozdiel od THC je kanabidiol vo Francúzsku legálny, pretože nespôsobuje psychotropné stavy, má však relaxačný účinok
▪ “Má ovocné tóny pripomínajúce čierne ríbezle a po degustácii naozaj pocítite relaxačný účinok.„

autor: Veronika Fedorová

 

Radi by sme odmenili Vás našich stálych zákazníkov, preto sme sa rozhodli vytvoriť našu vlastnú VERNOSTNÚ KARTU.

Pri každom nákupe získate body, ktoré následne vymeníte za niektorú odmenu z aktuálneho katalógu…

 

Vinotéka je OTVORENÁ!

PONDELOK – SOBOTA
10:00 – 22:00
NEDEĽA
14:00 – 22:00

Kontakt:
0903 999 329

V predajni sú stanovené opatrenia v súlade s aktuálnymi nariadeniami
pre zabezpečenie vhodných hygienických podmienok.

(aktualizované: 17.5.2021)

Vinotéka Sommelier